Zpětná vazba od našich respondentek

V nedávné době jsme rozeslali první zásilku dárků pro naše respondentky, které se zúčastnily navazujícího výzkumu u nás na fakultě nebo nás pozvaly k sobě domů. Postupně takový dárek dostanou všechny maminky, které se výzkumu účastní. Rádi bychom Vám všem poděkovali, že spolu s námi tlačíte vědu kupředu!  A jak se náš dárek líbil, si můžete přečíst níže. 

         

      “Mnohokrát děkujeme!!! Třeba naše malá účastnice výzkumu bude jednou na FSS MU studovat. Tričko budeme schraňovat :-) “

 

“Výzkum byl hrozně fajn :). Část na univerzitě byla jen na půl hodinky a vše bylo přizpůsobeno reakcím dítěte. Část doma nijak nezasahovala do chodu rodiny, prostě jsme si s malým jen prohlédli nové (úžasné!!) hračky a dělali běžné činnosti (krmení, přebalování). No a finanční odměna je určitě nezanedbatelnou motivací :D.”

“Na výzkumu se mi líbilo to, že jsem měla možnost přehodnotit některé své postoje k malému a zamyslet se nad věcmi, které mi doposud přišly automatické. Díky tomu jsem se začala zajímat i o různé psychologické práce a vliv chování a výchovy na děti. Dotazníky se daly rychle vyplnit, osobní návštěva proběhla přesně tak, jak bylo avizováno - malý z ní vůbec nebyl ve stresu. Takže můžu říci, že v některých ohledech mě to obohatilo. Možná bych i rozšířila některé dotazníky, ale z toho důvodu, že mě samotnou by zajímaly ještě jiné věci - třeba vliv dlouhodobého kojení na vazbu a tak :-).”

“Výzkum byl příjemný, paní co nás navštívili taky. Dobře jsme si popovídali. Bylo to pro mě a dceru zpestření dne. Chtěla bych poděkovat za příjemně strávený čas.” 

"Chtěla bych Vám poděkovat za možnost zúčastnit se Vašeho projektu...vyplňování dotazníku je pro mě vždy malý svátek- kolikrát až při něm mi dojde, jak rychle plyne čas a jak to ještě nedávno malé miminko udělalo zase velké pokroky a za chvilku půjde do školky."

Na co se nás nejčastěji ptáte

Kdy přijdou peníze za výzkum?
Pro účely vyplacení odměny bude sepsána smlouva uzavřená podle ustanovení §1746 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Peníze budou vyplaceny v prvním výplatním období následujícím po absolvování všech částí výzkumu.

Kam se mohu obracet s připomínkami a dotazy?
Můžete nám poslat mail na domov@fss.muni.cz, případně nás můžete kontaktovat přes Facebook ( https://www.facebook.com/vyzkumdomov/).

Stane se něco, když z výzkumu odstoupím?
Účast na výzkumu je dobrovolná, to znamená, že můžete kdykoliv (a bez udání důvodu) z výzkumu odstoupit. V případě, že jste přihlášená do výzkumu, který probíhá na pracovišti v Brně i ve Vašem domácím prostředí, a rozhodnete se svoji účast ukončit po návštěvě u nás na pracovišti, pak Vám bude odměna za výzkum vyplacena ve zkrácené výši.

Bude někde zveřejněno mé jméno či video (případně fotografie z videa)?
Ne, Vaše jméno ani žádné osobní údaje zveřejněny nebudou. Ve výzkumu vystupujete pod svým ID (identifikačním číslem). S Vašimi osobními údaji je po celou dobu zacházeno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

Pokud mám starší dítě, které nemůže po dobu výzkumu pohlídat někdo jiný, je možné zajistit hlídání z vaší strany?
Ano, pokud nám napíšete, můžeme zajistit hlídání pro Vaše dítě - jak v případě výzkumu probíhajícím u nás na pracovišti, tak v případě výzkumu probíhajícím ve Vašem domácím prostředí. Hlídat Vaše dítě bude studentka psychologie, která má s hlídáním dětí zkušenosti.

Co můžu udělat, pokud mi nevyhovují nabízené termíny výzkumu?
Pokud Vám nevyhovují nabízené termíny, napište nám mail na domov@fss.muni.cz a společně se domluvíme na jiném termínu.

Kdy budou k dispozici výsledky výzkumu?
Sběr dat v rámci výzkumu bude probíhat zhruba do poloviny roku 2018. Během té doby proto budou k dispozici pouze dílčí výsledky výzkumu. Budeme se snažit pro Vás nachystat nějaké zajímavosti z výzkumu tak, jako to děláme ve výzkumu DOMOV. Publikované výsledky pak budou k dispozici ve formě monografie, která by měla vyjít koncem roku 2018. Další výsledky budou publikovány v odborných časopisech. Opět se budeme snažit Vás o těchto publikacích informovat.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.