Zpětná vazba od našich respondentek

V nedávné době jsme rozeslali první zásilku dárků pro naše respondentky, které se zúčastnily navazujícího výzkumu u nás na fakultě nebo nás pozvaly k sobě domů. Postupně takový dárek dostanou všechny maminky, které se výzkumu účastní. Rádi bychom Vám všem poděkovali, že spolu s námi tlačíte vědu kupředu!  A jak se náš dárek líbil, si můžete přečíst níže. 

         

      “Mnohokrát děkujeme!!! Třeba naše malá účastnice výzkumu bude jednou na FSS MU studovat. Tričko budeme schraňovat :-) “

 

“Výzkum byl hrozně fajn :). Část na univerzitě byla jen na půl hodinky a vše bylo přizpůsobeno reakcím dítěte. Část doma nijak nezasahovala do chodu rodiny, prostě jsme si s malým jen prohlédli nové (úžasné!!) hračky a dělali běžné činnosti (krmení, přebalování). No a finanční odměna je určitě nezanedbatelnou motivací :D.”

“Na výzkumu se mi líbilo to, že jsem měla možnost přehodnotit některé své postoje k malému a zamyslet se nad věcmi, které mi doposud přišly automatické. Díky tomu jsem se začala zajímat i o různé psychologické práce a vliv chování a výchovy na děti. Dotazníky se daly rychle vyplnit, osobní návštěva proběhla přesně tak, jak bylo avizováno - malý z ní vůbec nebyl ve stresu. Takže můžu říci, že v některých ohledech mě to obohatilo. Možná bych i rozšířila některé dotazníky, ale z toho důvodu, že mě samotnou by zajímaly ještě jiné věci - třeba vliv dlouhodobého kojení na vazbu a tak :-).”

“Výzkum byl příjemný, paní co nás navštívili taky. Dobře jsme si popovídali. Bylo to pro mě a dceru zpestření dne. Chtěla bych poděkovat za příjemně strávený čas.” 

"Chtěla bych Vám poděkovat za možnost zúčastnit se Vašeho projektu...vyplňování dotazníku je pro mě vždy malý svátek- kolikrát až při něm mi dojde, jak rychle plyne čas a jak to ještě nedávno malé miminko udělalo zase velké pokroky a za chvilku půjde do školky."

Na co se nás nejčastěji ptáte

Jak se mohu zapojit do navazujícího výzkumu, který probíhá tváří v tvář?
Do navazujícího výzkumu se není potřeba nijak hlásit. Přibližně v jednom roce života dítěte obepíšeme ty respondentky, které splňují pravidla pro zařazení do navazujícího výzkumu. V tomto mailu Vám zároveň přijde o výzkumu i více informací, včetně toho, jakým způsobem se přihlásit.

Kdy přijdou peníze za výzkum?
Pro účely vyplacení odměny bude sepsána smlouva uzavřená podle ustanovení §1746 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku. Peníze budou vyplaceny v prvním výplatním období následujícím po absolvování všech částí výzkumu.

Kam se mohu obracet s připomínkami a dotazy?
Můžete nám poslat mail na domov@fss.muni.cz, případně nás můžete kontaktovat přes Facebook ( https://www.facebook.com/vyzkumdomov/).

Stane se něco, když z výzkumu odstoupím?
Účast na výzkumu je dobrovolná, to znamená, že můžete kdykoliv (a bez udání důvodu) z výzkumu odstoupit. V případě, že jste přihlášená do výzkumu, který probíhá na pracovišti v Brně i ve Vašem domácím prostředí, a rozhodnete se svoji účast ukončit po návštěvě u nás na pracovišti, pak Vám bude odměna za výzkum vyplacena ve zkrácené výši.

Bude někde zveřejněno mé jméno či video (případně fotografie z videa)?
Ne, Vaše jméno ani žádné osobní údaje zveřejněny nebudou. Ve výzkumu vystupujete pod svým ID (identifikačním číslem). S Vašimi osobními údaji je po celou dobu zacházeno v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

Pokud mám starší dítě, které nemůže po dobu výzkumu pohlídat někdo jiný, je možné zajistit hlídání z vaší strany?
Ano, pokud nám napíšete, můžeme zajistit hlídání pro Vaše dítě - jak v případě výzkumu probíhajícím u nás na pracovišti, tak v případě výzkumu probíhajícím ve Vašem domácím prostředí. Hlídat Vaše dítě bude studentka psychologie, která má s hlídáním dětí zkušenosti.

Co můžu udělat, pokud mi nevyhovují nabízené termíny výzkumu?
Pokud Vám nevyhovují nabízené termíny, napište nám mail na domov@fss.muni.cz a společně se domluvíme na jiném termínu.

Jsem zapojená ve výzkumu DOMOV, mám roční dítě, ale nepřišel mi mail s nabídkou navazujícího výzkumu. Co mohu udělat?
Pokud Vám nabídka nepřišla, pravděpodobně je to chyba z naší strany nebo mail zapadl do spamu. Napište nám, prosím, na mail domov@fss.muni.cz, pošleme Vám nabídku opakovaně.

V měsíci, ve kterém jsem byla oslovená, jsem zrovna momentálně vytížená (stěhování apod.). Mohu se do výzkumu zapojit i později?
Ano, respondentky oslovujeme okolo jednoho roku života dítěte, aby se do výzkumu mohly zapojit okolo 13. měsíce věku dítěte. To je spodní hranice pro zapojení se do výzkumu. Horní hranice je 16 měsíců, proto je možné nám napsat a domluvit se na pozdější termín.

Kdy budou k dispozici výsledky výzkumu?
Sběr dat v rámci výzkumu bude probíhat zhruba do poloviny roku 2018. Během té doby proto budou k dispozici pouze dílčí výsledky výzkumu. Budeme se snažit pro Vás nachystat nějaké zajímavosti z výzkumu tak, jako to děláme ve výzkumu DOMOV. Publikované výsledky pak budou k dispozici ve formě monografie, která by měla vyjít koncem roku 2018. Další výsledky budou publikovány v odborných časopisech. Opět se budeme snažit Vás o těchto publikacích informovat.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.